EPDM Chladové a tepelné izolace - Aeroflex

EPDM Chladové a tepelné izolace


Chladové a tepelné izolace
Chladové a tepelné izolace
Chladové a tepelné izolace

NA BÁZE EPDM OD -125°C DO +175°C

Tepelná izolace je vyrobena ze syntetického kaučuku (EPDM) bez přídavků PVC a bez freonu. Díky tomu je měkká a ohebná, snáší dlouhodobě teploty do 175 °C , je vysoce odolná vůči UV záření i povětrnostním vlivům a ozónu. Vynikající izolační vlastnosti (tepelná vodivost při 40 °C je 0,04 W/mK). DN udává průmer otvoru v izolaci, tedy max. vnější průmer trubek (mm).

PE IZOLACE DO 90°C

Izolační trubice na bázi polyethylenu šedé barvy určené k izolování potrubních rozvodů vody, topení, zdravotechniky a pod.

     Teplotní rozsah použití: -40 ° C až 105 ° C
     Tepelná vodivost  lambda = 0,040 W / m * K při průměrné teplotě 40 ° C
     Třída hořlavosti C3
     Trubice délky 2m

KAMENNÍ VLNA DO 230°C A VÍC - PAROC


1. Teplovodní potrubí a potrubí pro studenou vodu

- Každá ztráta tepla u teplovodních potrubí a potrubí topení představuje zbytečné ztráty energie
- Příliš klesající teplota teplé vody = zvýšené riziko šíření chorob (např. Horečka Pontiac nebo legionelózy).
- Bakteriím se daří při teplotách mezi 25-45 ° C, přičemž optimální je pro ně 35 ° C.
- Snížení rizika správnou izolací + zamezení poklesu teploty vody na tyto kritické teploty.
- Potrubí studené vody a klimatizační potrubí je třeba izolovat proti kondenzaci, zabraňuje přenosu tepla z okolního prostředí a brání proti zamrznutí vody v potrubí
- Izolovat povrch Poruba tak, aby vnější povrchová teplota izolace byla vyšší než teplota rosného bodu okolního vzduchu.
- Při izolování proti kondenzaci je důležité, aby konec izolace a všechny spoje mezi úseky potrubí byly dobře izolované páskou
- Kondenzační voda způsobuje: růst plísní i na sousedních stavbách, zabarvení stropů a podlah a poškozuje samotné potrubí

2. Svody dešťové vody a potrubí odpadních vod


- Svodové potrubí a trubky odpadních vod izolovat uvnitř budov proti kondenzaci av závislosti na místních specifikacích, také je třeba izolovat proti ohni a hluku v určitých oblastech.

3. Svody dešťové vody a potrubí odpadních vod


- Potrubní průchodky je třeba řešit, když potrubí prochází z jedné požární oblasti do druhé, což vytváří potenciální kanál, kterým by se mohl požár šířit v budově. Aby se zabránilo tomuto nebezpečí, je třeba izolovat potrubí nehořlavým izolačním materiálem. Výrobky PAROC z kamenné vlny jsou nehořlavé a poskytují vynikající protipožární ochranu potrubním Vývodky ve stěnách, podlahách a stropech.

MINERÁLNÍ VLNA do 250 ° C (400 ° C)

Tvarovky, desky a rohože vyráběny ze skelných vláken. Izolace mají vynikající tepelněizolační a zvukově izolační vlastnosti při nízké objemové hmotnosti. Izolace ze skelného vlákna jsou vhodné k izolování VZT a aplikaci s teplotami do 250 ° C (400 ° C)Přehled izolací (5998 kB)Nabízený sortiment


  Název Popis
Izalační pásy Izalační pásy Pás z EPDM kaučuku je dostupný ve standardních pásech a nekonečných pásech v tloušťkách: 6 mm, 9 mm, 13 mm, 16 mm, 19 mm, 25 mm, 32 mm, 38 mm, 50 mm Dlouholetá stabilní životnost s nízkou tepelnou vodivostí (K - hodnota). Splněny mezinárodní standardy vůči kouře a hořlavosti. Vynikající odolnost vůči ozonu / UV záření a proti povětrnostním vlivům. Instalační práce jsou jednoduché, elegantní a? Exibilní. Vynikající odolnost proti vlhkosti, růstu plísní, množení hmyzu a hlodavců.
Izolační potrubí z EPDM Izolační potrubí z EPDM EPDM (ethylen-propylen, dien-monomer) - Izolace s uzavřenou buněčnou strukturou na bázi elastomeru. Ideální pro aplikace s odolností + 175 ° C, v exteriéru není nutné izolaci povrchově upravovat, je odolná vůči UV záření a ozónu. EPDM kaučuk je bez azbestu, není prašný a je bezvláknitý materiál. Vhodný do oblastí kde je zvýšený stupeň hygieny. Je akceptován jako náhrada za vláknitý materiál k izolování parovodů. Je výborným izolanstom v minusových teplotách, i během odstávky topného systému. Odolný vůči vlhkosti a páře, dlouhá životnost s nízkým přestupem tepla, snadná instalace. Výborné chování během hoření!
Izolační potrubí z PE Izolační potrubí z PE Izolační trubice na bázi polyetylenu bez CFC šedé barvy určené k izolování potrubních rozvodů vody, topení, zdravotechniky Teplotní rozsah použití: -40 ° C až 105 ° C, Tepelná vodivost λ = 0,040W / m * K při průměrné teplotě 40 ° C, Třída hořlavosti C3 Snížení až na 23 dB (A), Trubice délky 2m - Při reálném provozu možná úspora 1,21 litru topného oleje na metr čtvereční obytné plochy za rok. Při samostatném domě s užitnou plochou 170 m2 se dá ušetřit až 200 litrů topného oleje. Při ceně za litr 18,2 Czk, toto znamená roční úsporu přes 3640 Czk - výrazný příspěvek k redukci emisí CO2 a tím k ochraně životního prostředí. Pouze toto jediné opatření může zabránit úniku 562 kilogramů CO2 do ovzduší každý rok. Izolace potrubí není proto jen výdaj, ale spíše investice do naší budoucnosti.