EPDM Chladové a tepelné izolace - Aeroflex

Skype
Facebook
CZ SK EN DE PL CR SI
Úvodní stránka  >  Produkty  > IZOLACE  >  Chladové a tepelné izolace

menu

EPDM Chladové a tepelné izolace


Chladové a tepelné izolace
Chladové a tepelné izolace
Chladové a tepelné izolace

TEPELNÁ IZOLACE POTRUBÍ NA BÁZI EPDM OD -125°C DO +175°C

Tepelná izolace na potrubí je vyrobena ze syntetického kaučuku (EPDM) bez přídavků PVC a bez freonu. Díky tomu je měkká a ohebná, snáší dlouhodobě teploty do 175 °C , je vysoce odolná vůči UV záření i povětrnostním vlivům a ozónu. Vynikající izolační vlastnosti (tepelná vodivost při 40 °C je 0,04 W/mK). DN udává průměr otvoru v izolaci, tedy max. vnější průměr trubek (mm).

PE IZOLACE DO 90°C

Izolační trubice na bázi polyethylenu šedé barvy určené k izolování potrubních rozvodů vody, topení, zdravotechniky apod.

     Teplotní rozsah použití: -40 ° C až 105 ° C
     Tepelná vodivost  lambda = 0,040 W / m * K při průměrné teplotě 40 ° C
     Třída hořlavosti C3
     Trubice délky 2m

KAMENNÁ VLNA DO 230°C A VÍC - PAROC


1. Teplovodní potrubí a potrubí pro studenou vodu

- Každá ztráta tepla u teplovodních potrubí a potrubí topení představuje zbytečné ztráty energie
- Příliš klesající teplota teplé vody také přináší zvýšené riziko šíření chorob (např. Horečka Pontiac nebo legionelózy).
- Bakteriím se daří při teplotách mezi 25-45 ° C, přičemž optimální je pro ně 35 ° C.
- Správnou izolací trubek toho riziko tak snížíte, díky zamezení poklesu teploty vody na tyto kritické teploty.
- Izolace potrubí studené vody a klimatizační potrubí bojuje proti kondenzaci, zabraňuje přenosu tepla z okolního prostředí a brání zamrznutí vody v potrubí
- Izolace na potrubí chrání jeho povrch tak,, aby vnější povrchová teplota izolace byla vyšší než teplota rosného bodu okolního vzduchu.
- Při izolování trubek proti kondenzaci je důležité, aby konec izolace a všechny spoje mezi úseky potrubí byly dobře izolované páskou
- Kondenzační voda způsobuje: růst plísní i na sousedních stavbách, zabarvení stropů a podlah a poškozuje samotné potrubí


2. Svody dešťové vody a potrubí odpadních vod


- Svodové potrubí a trubky odpadních vod je nutné izolovat uvnitř budov proti kondenzaci a v závislosti na místních specifikacích, také je třeba izolovat proti ohni a hluku v určitých oblastech.

3. Potrubní průchodky mezi požárními oblastmi


- Potrubní průchodky je třeba řešit, když potrubí prochází z jedné požární oblasti do druhé, což vytváří potenciální kanál, kterým by se mohl požár šířit v budově. Aby se zabránilo tomuto nebezpečí, je třeba tepelná izolace trubek nehořlavým izolačním materiálem. Výrobky PAROC z kamenné vlny jsou nehořlavé a poskytují vynikající protipožární ochranu potrubních přechodů ve stěnách, podlahách a stropech.

MINERÁLNÍ VLNA do 250 ° C (400 ° C)

Tvarovky, desky a rohože vyráběné ze skelných vláken. Izolace na trubky  z minerální vlny mají vynikající tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti při nízké objemové hmotnosti. Izolace trubek ze skelného vlákna jsou vhodné k izolování VZT a v prostředí s teplotami do 250 ° C (400 ° C)


Nabízený sortiment


  Název Popis
Izolační pásy Izolační pásy Pás z EPDM kaučuku je dostupný ve standardních pásech a nekonečných pásech v tloušťkách:
6 mm, 9 mm, 13 mm, 16 mm, 19 mm, 25 mm, 32 mm, 38 mm, 50 mm

Dlouholetá stabilní životnost s nízkou tepelnou vodivostí (K - hodnota).
Splněny mezinárodní standardy vůči kouře a hořlavosti.
Vynikající odolnost vůči ozonu / UV záření a proti povětrnostním vlivům.
Instalační práce jsou jednoduché, elegantní a flexibilní.
Vynikající odolnost proti vlhkosti, růstu plísní, množení hmyzu a hlodavců.
Izolační potrubí z EPDM Izolační potrubí z EPDM EPDM (ethylen-propylen, dien-monomer) - Izolace s uzavřenou buněčnou strukturou na bázi elastomeru. Ideální pro aplikace s odolností + 175 ° C, v exteriéru není nutné izolaci povrchově upravovat, je odolná vůči UV záření a ozónu. EPDM kaučuk je bez azbestu, není prašný a je bezvláknitý materiál.
Vhodný do oblastí kde je zvýšený stupeň hygieny. Je akceptován jako náhrada za vláknitý materiál k izolování parovodů. Je výborným izolantem v mínusových teplotách, i během odstávky topného systému. Odolný vůči vlhkosti a páře, dlouhá životnost s nízkým prostupem tepla, snadná instalace.
Výborné chování během hoření!
Izolační potrubí z PE Izolační potrubí z PE Izolační trubice na bázi polyetylenu bez CFC šedé barvy určené k izolování potrubních rozvodů vody, topení, zdravotechniky

Teplotní rozsah použití: -40 ° C až 105 ° C, Tepelná vodivost λ = 0,040W / m * K při průměrné teplotě 40 ° C, Třída hořlavosti C3 Snížení až na 23 dB (A), Trubice délky 2 m
- Při reálném provozu možná úspora 1,21 litru topného oleje na metr čtvereční obytné plochy za rok. Při samostatném domě s užitnou plochou 170 m2 se dá ušetřit až 200 litrů topného oleje. Při ceně za litr 18,2 Kč, toto znamená roční úsporu přes 3640 Kč
- výrazný příspěvek k redukci emisí CO2 a tím k ochraně životního prostředí. Pouze toto jediné opatření může zabránit úniku 562 kilogramů CO2 do ovzduší každý rok. Izolace potrubí není proto jen výdaj, ale spíše investice do naší budoucnosti.


Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  


Když půjdete kolem naší firmy 7:30 - 16:00, přijďte k nám na šálek dobré kávy.