EPDM Chladové a tepelné izolace potrubí
Tepelná izolace potrubí je v dnešní době samozřejmost, jelikož pomáhá nejen zabránit teplotním ztrátám, ale také zvyšuje bezpečnost při pohybu lidí poblíž potrubí. Zároveň pomáhá v chránit potrubí před vnějšími vlivy, jako jsou povětrnostní podmínky a mráz v zimních měsících. Jaké jsou nejčastější typy izolace potrubí a jaké jsou jejich přednosti?
TEPELNÁ IZOLACE POTRUBÍ NA BÁZI EPDM OD -125 °C DO +175 °C
Tepelná izolace na potrubí na bázi EPDM je jednou z nejrozšířenějších druhů izolace vodovodních trubek, parovodů a jiných druhů potrubí. Je vyrobena ze syntetického kaučuku (EPDM) bez přídavků PVC a bez freonu. Díky tomu je měkká a ohebná, snáší dlouhodobě extrémní teploty, je vysoce odolná vůči UV záření i povětrnostním vlivům a ozónu. Nabízí vynikající izolační vlastnosti (tepelná vodivost při 40 °C je 0,04 W/mK). DN udává průměr otvoru v izolaci, tedy max. vnější průměr trubek (mm).
- Teplotní rozsah použití: -125 °C až 175 °C
- Tepelná vodivost (lambda, λ): 0,042 W/(m*K) při průměrné teplotě 40 ° C
- Třída hořlavosti: E
PE IZOLACE POTRUBÍ DO 90°C
Izolační trubice na bázi polyethylenu šedé barvy určené k izolování potrubních rozvodů vody, topení, zdravotechniky apod.
- Teplotní rozsah použití: -40 ° C až 105 ° C
- Tepelná vodivost (lambda, λ): 0,040 W/(m*K) při průměrné teplotě 40 ° C
- Třída hořlavosti: C3
- Pro trubice délky až 2 m
KAMENNÁ VLNA DO 230°C A VÍC - PAROC
MINERÁLNÍ VLNA do 250 ° C (400 ° C)
Tvarovky, desky a rohože vyráběné ze skelných vláken. Izolace na trubky z minerální vlny mají vynikající tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti při nízké objemové hmotnosti. Izolace trubek ze skelného vlákna jsou vhodné k izolování VZT a v prostředí s teplotami do 250 ° C (400 ° C)
Proč je potřeba tepelná izolace potrubí?
1. Teplovodní potrubí a potrubí pro studenou vodu
2. Svody dešťové vody a potrubí odpadních vod

3. Teplotní izolace potrubních průchodků mezi požárními oblastmi
