Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění - Aeroflex

Skype
Facebook
CZ SK EN DE PL CR SI
Úvodní stránka  >  Produkty  > POTRUBÍ  >  Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění

menu

Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění


Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění
Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění
Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění

Spokojenost a produktivita lidí je velmi závislá na klimatických podmínkách, ve kterých lidé pracují. Pracovní výkonnost klesá s rostoucí teplotou prostředí, a naopak rostou náklady s každým stupněm ochlazení. Nepříjemná atmosféra kvůli nesprávně temperovanému vzduchu, hluku nebo průvanu způsobuje špatný pracovní výkon. V kancelářích, obchodní prostorech, prodejnách nebo zasedacích místnostech jsou proto vhodné vyztužené potrubní rošty. Ty slouží pro optimální regulaci teploty. Rošty mohou pracovat jako podlahové chlazení, stropní chlazení či vytápění.

Cílí na optimální teplotní prostředí v celé budově

Geniální Aquatherm nabízí plošný systém vytápění a chlazení – komfortní vnitřní klima bez negativního vlivu na proudění vzduchu. Díky této metodě probíhá podlahové nebo stropní chlazení a vytápění podle okamžité potřeby. K řízení teploty dochází pomocí automatického přepínání z vytápění na chlazení, jde tak o komplexní systém, kde se z jednoduché prostorové regulace přechází k dokonalému teplotnímu ovládání všech prostor v budově naráz.

Ohleduplná instalace systémů vytápění a chlazení

Aquatherm black system může být vzhledem k malým rozměrům instalován těsně pod omítkou nebo jako montovaný prvek. Stavební výška včetně montážních lišt a přípojů je pouze 24.5 mm. Individuální trubice s registry, obdélníkovými rozdělovači a sběrači jsou střídavě uspořádány.

To umožňuje například snadné připojení na způsob Tichelmanna. Zde se požadované množství vody potřebné pro výkon rozdělí na počet jednotlivých čtvercových profilů (12 mm / 25 m potrubí na m2). Průtok a tlaková ztráta se tak sníží na minimum.

Takové stropní vytápění a chlazení účelně využívá samotné konstrukce budovy.  K výměně tepla dochází s využitím betonového jádra, které je součástí stavby. Instalace může být provedena na různé typy stropních povrchů a umožňuje připojení do jednoho topného okruhu s napojením na jeden vývod rozdělovače.

Aquatherm black system


Jednoduché připojení a nepatrné rozměry

Aquatherm black system – zavěšené stropy – mohou být instalovány na kovových kazetových prvcích, sádrokartonových nebo sádrovláknitých deskách. Uložení do zdi, stropní omítky a příček ze sádrokartonu je zcela bezproblémové. Nízká hmotnost 2,5 kg/m2 (včetně dopouštění) nemá vliv na návrh stropních panelů. Stropní panely by měly být pokryty po instalaci 30 mm tlustou skelnou vatou. V závislosti na typu jsou trubkové registry spojeny svářením nebo zasouváním mezi sebou a následně připojeny k rozvodu vody sloužící k chlazení nebo vytápění místností.

Výhody chlazení a vytápění pomocí systému Aquatherm

 • žádné koncepty, takže nejvyšší tepelná pohoda
 • nehlučné
 • žádná prašnost
 • jednoduché ovládání
 • kapacita budovy je zachována
 • vhodné pro rekonstrukce
 • krátká doba instalace díky vysoké míře prefabrikace
 • rovnoměrné rozdělení teploty během vytápění či chlazení
 • zabezpečené připojení svářecí technikou / konektor pro stropní prvky
 • minimální stavební výška
 • vysoký stupeň architektonické volnosti
 • úspora energie během provozu
 • vhodný pro montáž na strop jako omítky

 

Jak to celé funguje?

Provoz Aquatherm black system instalován jako stropní vytápění nebo chlazení, spočívá v tom, že povrchová teplota je o několik stupňů vyšší nebo nižší než pokojová teplota. Pokud je například v kanceláři nesnesitelné teplo, tak systém výměnou teploty  pomocí podlahového chlazení rychle sníží teplotu v místnosti.  Celkový výkon je dosažen 2/3 podílem záření a 1/3 konvekcí. Výkon je určen rozdílem mezi pokojovou teplotu a průměrnou teplotou povrchu – vysoký rozdíl – vysoký výkon.

Stěnové chlazení nebo vytápění zase zaručí nejrychlejší rozvod tepla v místnosti. Pod tenkou vrstvou omítky se nachází několik řad topných trubek, které pomocí sálavého tepla eliminují tepelnou setrvačnost. Nejlepších výsledků dosáhnete kombinací se stropním a podlahovým chlazením či vytápěním. Takové řešení o mnoho překonává tradiční radiátory, a navíc nemusíte obětovat žádné místo navíc. Vše bude instalováno ve stěnách, podlaze nebo stropu.

Stropní, stěnové a podlahové chlazení či vytápění

Dnes stropní chlazení, zítra podlahové a pozítří můžete mít všechno

Na míru šitá velikost kazety Aquatherm black systemu může být kombinována u všech neaktivních stropních povrchů. Ať už máte zájem o stropní chlazení nebo vytápění. To je zvláště důmyslné, protože ve většině případů, nemusí být hned celá stropní plocha navržena s kazetami. Aktivní a neaktivní oblasti tak mohou být navzájem zkombinované bez viditelných rozdílů. Rozšíření Aquatherm black systemu je možné bez jakýchkoliv omezení. Ani vy ani vaši zaměstnanci se už nemusí omezovat nepříjemným pracovním prostředím. Stačí si nechat navrhnout vhodnou tepelnou regulaci pomocí našeho Aquatherm black system.Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  


Když půjdete kolem naší firmy 7:30 - 16:00, přijďte k nám na šálek dobré kávy.